Filozofie

Na začátku byla hudba. První tón, melodie a rytmus. Hledání dokonalého zvuku. V momentě, kdy se z tónů stane první melodie, zrodí se zároveň touha po vlastní cestě. Touha po vlastním názoru, nové dimenzi komunikace. Tato touha se brzy stane vášní, vášeň posedlostí a posedlost se nakonec vrátí na samý začátek. Tam odkud přišla. K hledání dokonalého zvuku.

Dokonalý zvuk není možný bez dokonalého nástroje. Jen s nástrojem, který je přesně podle představ umělce, může vzniknout opravdu jedinečné umělecké dílo.

KTvibes je sen právě o této dokonalosti. O precizní melodii bez zbytečných tónů a oposlouchaných klišé. O kříšťálově čistém zvuku. O špičkovém nástroji.

O nástroji vytvořeném hráči pro hráče.

vibraphone_making
vibraphone_making
woodenblock

Tomáš Kovanda o KTvibes

KTvibes vznikla v roce 2016 jako logické vyústění cesty za vlastním zvukem. Za vlastním nástrojem. Jako profesionální hudebník jsem se setkal s mnoha nástroji, o kterým jsem pochyboval, že byly vytvořeny hráči, kteří s nimi trávili čas na cestách a koncertech.

Nástroje KTvibes se stanou součástí umělcova života. Splynou s umělcem v jedno.

Všechny naše nástroje jsou vyráběny ručně. S každým kusem železa, dřeva, šroubu a nýtu je od samotného začátku zacházeno už jako s hotovým nástrojem. Protože jedině tak se může zrodit něco velkého, hodnotného a důstojného. Prostě hudba.

S láskou a úctou k hudbě

Tomáš Kovanda

tomas_kovanda_profile


Tomáš Kovanda

Profesionální hráč na bicí nástroje. Zakladatel firmy KTvibes. Studoval průmyslovou školu a později na brněnské konzervatoři obory skladba a bicí nástroje a poté JAMU v Brně. Během studií se zamiloval do melodických bicích nástrojů a ty se staly jeho vášní.

Láska k bicím a nedotažené detaily a zbytečnosti u nástrojů jiných značek ho logicky přivedli až k vývoji prvního nástroje vlastního. To se psal rok 2016…